Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը լրացել է
«ՔԵՆԴԼ» սինքրոտրոնային հետազոտությունների ինստիտուտ» հիմնադրամը հայտարարում է բաց մրցույթ տնօրենի թափուր պաշտոնի համար
Տնօրենի թեկնածուի նկատմամբ առաջադրվող պահանջները`
- Մինչև 65 տարեկան Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի,
- Բնական կամ տեխնիկական գիտությունների բնագավառում առնվազն թեկնածուի գիտական աստիճան,
- Բնագիտական կամ տեխնիկական գիտությունների բնագավառում՝ արագացուցչային ֆիզիկայի կամ արագացուցչի կիրառմամբ փորձարարական հետազոտությունների բնագավառներում, ավելի քան 15 տարվա աշխատանքային փորձ,
- Բնագիտական կամ տեխնիկական գիտությունների բնագավառում գիտական ստորաբաժանման ղեկավարման առնվազն 5 տարվա փորձ,
- Բնագիտական կամ տեխնիկական գիտությունների բնագավառում ժամանակակից գիտական ենթակառուցվածքի նախագծի հաջող մշակում, ստեղծում և ղեկավարում,
- Արտասահմանյան գիտահետազոտական հաստատություններում գործնական կապերի առկայություն և համատեղ գիտական աշխատանքների կատարման փորձ:
Դիմողի կողմից ներկայացվող անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը՝
- Դիմում (լրացվում է տեղում)
- Երկու լուսանկար (3×4 չափի)
- Անձնագրի և հանրային ծառայության համարանիշի (սոց. քարտ) պատճեններ
- Ինքնակենսագրություն (ռեզյումե)
- Գիտական աշխատանքների ցանկ
- Բարձրագույն կրթության դիպլոմի պատճեն, գիտական աստիճանը, գիտական կոչումը հավաստող վկայականների պատճեններ
- Հիմնադրամի՝ առաջիկա 5 տարիների համար պլանավորվող գիտական գործունեության և զարգացման նախագիծ
Մրցույթին դիմելու ընթացակարգը՝
Հիմնադրամի տնօրենի թափուր պաշտոնի մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի փաթեթը (համարակալված և յուրաքանչյուր էջի ետնամասում ստորագրված) առձեռն ներկայացվում է «ՔԵՆԴԼ» սինքրոտրոնային հետազոտությունների» ինստիտուտ (hասցե՝ Հր. Աճառյան 31, ք. Երևան, յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝ ժամը 12:00-17:00):
Դիմումների ներկայացման վերջնաժամկետն է` 14.04.2021թ.
Լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք այցելել «ՔԵՆԴԼ» սինքրոտրոնային հետազոտությունների» ինստիտուտ կամ զանգահարել +374–(10)-612558, +374–(10)-629806 հեռախոսահամարներով:

Требования к кандидату:
- Опыт работы более 15 лет в области естественных или технических наук, в области ускорительной физики, или же участие в экспериментальных исследованиях с использованием ускорителей,
- Опыт управления научным подразделением в области естественных или технических наук — не менее 5 лет,
- Успешная разработка, создание современных научных инфраструктурных проектов в области естественных или технических наук,
- Наличие практических связей с зарубежными научно-исследовательскими организациями, опыт совместной научной работы.
Перечень необходимых документов:
- Заявление (заполняется на месте)
- Две фотографии (размером 3х4)
- Копии паспорта и социальной карты
- Резюме
- Список научных работ
- Копия диплома о высшем образовании, копии документов о присуждении ученой степени или звания
- Проект развития научной деятельности института на ближайшие 5 лет.
Порядок подачи заявки на участие в конкурсе:
Документы, необходимые для участия в конкурсе на должность директора (пронумерованные, подписанные на обратной стороне каждой страницы), подаются в Институт синхротронных исследований “КЕНДЛ” (адрес: ул. Ачаряна 31, Ереван) каждый рабочий день с 12:00 до 17:00.
Крайний срок подачи заявок — 14 апреля 2021 года.
Для дополнительной информации можете посетить Институт синхротронных исследований “КЕНДЛ” или позвонить по телефону + 374–(10)-612558, + 374-(10)-629806.