Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը լրացել է
«ՔԵՆԴԼ» սինքրոտրոնային հետազոտությունների ինստիտուտ» հիմնադրամը հայտարարում է բաց մրցույթ տնօրենի թափուր պաշտոնի համար
Տնօրենի թեկնածուի նկատմամբ առաջադրվող պահանջները`
- Մինչև 65 տարեկան Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացի,
- Բնական կամ տեխնիկական գիտությունների բնագավառում առնվազն թեկնածուի գիտական աստիճան,
- Բնագիտական կամ տեխնիկական գիտությունների բնագավառում՝ արագացուցչային ֆիզիկայի կամ արագացուցչի կիրառմամբ փորձարարական հետազոտությունների բնագավառներում, ավելի քան 15 տարվա աշխատանքային փորձ,
- Բնագիտական կամ տեխնիկական գիտությունների բնագավառում գիտական ստորաբաժանման ղեկավարման առնվազն 5 տարվա փորձ,
- Բնագիտական կամ տեխնիկական գիտությունների բնագավառում ժամանակակից գիտական ենթակառուցվածքի նախագծի հաջող մշակում, ստեղծում և ղեկավարում,
- Արտասահմանյան գիտահետազոտական հաստատություններում գործնական կապերի առկայություն և համատեղ գիտական աշխատանքների կատարման փորձ:
Դիմողի կողմից ներկայացվող անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը՝
- Դիմում (լրացվում է տեղում)
- Երկու լուսանկար (3×4 չափի)
- Անձնագրի և հանրային ծառայության համարանիշի (սոց. քարտ) պատճեններ
- Ինքնակենսագրություն (ռեզյումե)
- Գիտական աշխատանքների ցանկ
- Բարձրագույն կրթության դիպլոմի պատճեն, գիտական աստիճանը, գիտական կոչումը հավաստող վկայականների պատճեններ
- Հիմնադրամի՝ առաջիկա 5 տարիների համար պլանավորվող գիտական գործունեության և զարգացման նախագիծ
Մրցույթին դիմելու ընթացակարգը՝
Հիմնադրամի տնօրենի թափուր պաշտոնի մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի փաթեթը (համարակալված և յուրաքանչյուր էջի ետնամասում ստորագրված) առձեռն ներկայացվում է «ՔԵՆԴԼ» սինքրոտրոնային հետազոտությունների» ինստիտուտ (hասցե՝ Հր. Աճառյան 31, ք. Երևան, յուրաքանչյուր աշխատանքային օր՝ ժամը 12:00-17:00):
Դիմումների ներկայացման վերջնաժամկետն է` 14.04.2021թ.
Լրացուցիչ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք այցելել «ՔԵՆԴԼ» սինքրոտրոնային հետազոտությունների» ինստիտուտ կամ զանգահարել +374–(10)-612558, +374–(10)-629806 հեռախոսահամարներով:

Open Competition for the Position of CANDLE SRI Director
CANDLE Synchrotron Research Institute announces an open competition for the position of CANDLE SRI Director
Requirements for the candidates:
• RA citizen of up to the age of 65 years,
• At least a candidate degree in the field of natural or technical sciences,
• More than 15 years of work experience in the field of natural or technical sciences, particularly, accelerator physics or experimental research with the application of accelerators,
• At least 5 years of experience in managing a scientific department in the field of natural or technical sciences,
• A successful development, construction and management of a project of an advanced scientific infrastructure in the field of natural or technical sciences,
• Cooperation with international scientific centers and experience in realizing joint researches.
List of required documents submitted by the applicant:
• Application (to be filled in place)
• Two photos (3×4 size)
• Copies of the passport and social security card
• CV
• List of publications
• A copy of higher education diploma, copies of certificates confirming the academic degree or title
• A project on the scientific activity and development of the Institute for the next 5 years
The application procedure:
The package of documents required to apply for the position (numbered and signed on the back of each page) is submitted at CANDLE Synchrotron Research Institute (Address: 31 Hr. Acharyan, Yerevan, every working day from 12:00 p.m. to 17:00 p.m.).