«ԱՐԵԱԼ». Հետազոտությունների նոր ուղղություններ
«ԱՐԵԱԼ» արագացուցչի վրա պինդ մարմնի գերարագ ճառագայթային ֆիզիկայի շուրջ իրականացվող նոր հետազոտությունների արդյունքները և հեռանկարները ներկայացվել են «Голос Армении» թերթին Պրոֆ. Հ. Երիցյանի (ԵրՖԻ) կողմից տրված հարցազրույցում:(http://golosarmenii.am/article/48922/areal-novye-napravleniya-issledovanij).
Ներկայումս իրականացվում են «ԱՐԵԱԼ» արագացուցչի բարեկարգման աշխատանքները, և ինչպես հոդվածում նշել է «ԱՐԵԱԼ» նախագծի ղեկավար, ֆիզ.-մաթ. գիտ. թեկնածու Բագրատ Գրիգորյանը. «…2017թ.-ին հետազոտողներին արդեն իսկ հասանելի կլինեն նոր փորձարարական հնարավորություններ»:

AREAL: New Research Directions
The interview with Prof. H. Yeritsyan (Yerevan Physics Institute), on the results and perspectives of new researches on solid state radiation physics at AREAL accelerator, has been published in “Golos Armenii” newspaper (http://golosarmenii.am/article/48922/areal-novye-napravleniya-issledovanij).
Currently, the future development of AREAL linac is being carried out, and as it was mentioned in the article by head of AREAL project Dr. Bagrat Grigoryan, “…new experimental possibilities will be available for our researchers in 2017.”