«ԱՐԵԱԼ». Հետազոտությունների նոր ուղղություններ
«ԱՐԵԱԼ» արագացուցչի վրա պինդ մարմնի գերարագ ճառագայթային ֆիզիկայի շուրջ իրականացվող նոր հետազոտությունների արդյունքները և հեռանկարները ներկայացվել են «Голос Армении» թերթին Պրոֆ. Հ. Երիցյանի (ԵրՖԻ) կողմից տրված հարցազրույցում:(http://golosarmenii.am/article/48922/areal-novye-napravleniya-issledovanij).
Ներկայումս իրականացվում են «ԱՐԵԱԼ» արագացուցչի բարեկարգման աշխատանքները, և ինչպես հոդվածում նշել է «ԱՐԵԱԼ» նախագծի ղեկավար, ֆիզ.-մաթ. գիտ. թեկնածու Բագրատ Գրիգորյանը. «…2017թ.-ին հետազոտողներին արդեն իսկ հասանելի կլինեն նոր փորձարարական հնարավորություններ»:

АРЕАЛ: Новые Направления Исследований
Интервью с проф. Грантом Ерицяном из Ереванского физического института о результатах и перспективах новых исследований по радиационной физике твердого тела на ускорителе “АРЕАЛ” опубликовано в газете “Голос Армении” (http://golosarmenii.am/article/48922/areal-novye-napravleniya-issledovanij).
В настоящее время идет дальнейшее развитие ускорителя “АРЕАЛ”, и, как отметил в статье рук. проекта, канд. физ.-мат. наук Баграт Григорян, “…новые экспериментальные возможности будут доступны исследователям в 2017 году”.