«ՔԵՆԴԼ» ինստիտուտի տնօրենի նշանակում
Սույն թվականի մայիսի 12-ին տեղի ունեցավ «ՔԵՆԴԼ» ինստիտուտի հոգաբարձուների խորհրդի հերթական նիստը: Օրակարգում ինստիտուտի տնօրենի ընտրության և նշանակման հարցն էր:
Տնօրենի թափուր պաշտոնի համար նախապես հայտարարված մրցույթին դիմել էր «ՔԵՆԴԼ» ինստիտուտի արագացուցչային գծով փոխտնօրեն ֆ.մ.գ.թ. Բագրատ Գրիգորյանը:
Լսելով Բագրատ Գրիգորյանի կողմից ներկայացված ինստիտուտի զարգացման պլանը և տեսլականը՝ հոգաբարձուների խորհուրդը միաձայն հաստատեց Բագրատ Գրիգորյանի թեկնածությունը «ՔԵՆԴԼ» ինստիտուտի տնօրենի պաշտոնում:
Բ. Գրիգորյանը եղել է ինստիտուտի կազմավորման ակունքներում, արագացուցչային ֆիզիկայի բնագավառում ունի ավելի քան 20 տարիների փորձ, ղեկավարման, պետական և միջազգային կառույցների և գիտական հաստատությունների հետ հաղորդակցման մեծ փորձ և վայելում է ինստիտուտի աշխատակազմի հարգանքը:
ՔԵՆԴԼ թիմը սիրով շնորհավորում է Բագրատ Գրիգորյանին, ցանկանում բեղմնավոր աշխատանք, ինչը կապահովի ինստիտուտի կայուն զարգացումը և կհանգեցնի երկարաժամկետ ծրագրերի իրականացմանը:

12 мая на очередном заседании попечительского совета директором ИСИ “КЕНДЛ” был назначен Баграт Григорян, ранее занимавший должность заместителя директора (отдел ускорителей).
После рассмотрения плана развития института, представленного Б. Григоряном, его кандидатура была одобрена единогласно.
Баграт Григорян внес значительный вклад в создание и развитие института. Он имеет более чем 20-летний стаж работы в области ускорительной физики, большой опыт управления и связи с армянскими и международными научными организациями, пользуется уважением коллег.
Коллектив КЕНДЛ поздравляет Б. Григоряана, желает ему благотворной работы, нацеленной на устойчивое развитие института и осуществление долгосрочных программ.